Usługi związane z legalizacją pobytu
Legalizacja pobytu to proces wymagający znajomości przepisów i cierpliwości w postępowaniu z urzędami. Biuro Legal pomaga aktualnie przebywającym cudzoziemcom w Polsce przejść przez cały proces uzyskania odpowiedniego zezwolenia dając gwarancję właściwie załatwionej sprawy.
Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi
Na podstawie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi obywatele Białorusi, Gruzji, Republiki Mołdowy, Federacji Rosyjskiej, Republiki Armenii i Ukrainy mogą podejmować krótkoterminową pracę w Polsce w okresie do sześciu miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy bez obowiązku uzyskiwania zezwolenia na pracę.
Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę
Jest to rodzaj zezwolenia na pobyt czasowy, skierowany do cudzoziemców, którzy przebywają na terytorium Polski w związku z zamiarem wykonywania pracy. Osoby takie będą miały możliwość ubiegania się w ramach jednej procedury o zezwolenie, które będzie uprawniało zarówno do pracy jak i do pobytu w Polsce.
Zezwolenie na pracę
Zezwolenie na pracę wydawane jest przez wojewodę właściwego ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania podmiotu powierzającego bądź ze względu na siedzibę podmiotu, do którego cudzoziemiec jest delegowany. Rodzaje zezwoleń: A, B, C, D, E, S.
Informacja starosty
Informacja starosty o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy wydawana jest na wniosek podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi.
Niebieska karta
To specjalne zezwolenie na pobyt przeznaczone jest dla wykwalifikowanych pracowników, którzy w Polsce podejmują pracę wymagającą wysokich kwalifikacji.
Zaproszenia
Dokumentem poświadczającym posiadanie wystarczających środków utrzymania podczas pobytu w Polsce oraz na powrót do kraju pochodzenia lub zamieszkania może być zaproszenie. Cudzoziemiec może przedstawić zaproszenie podczas ubiegania się o wizę oraz w trakcie kontroli granicznej.
Zezwolenie na pobyt czasowy – działalność gospodarcza
Wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy w celu prowadzenia działalności gospodarczej składa Cudzoziemiec, którego celem pobytu jest prowadzenie działalności gospodarczej na terytorium Polski na podstawie przepisów, obowiązujących w tym zakresie.
Zezwolenie to udzielane jest również cudzoziemcom, których celem pobytu w Polsce jest pełnienie funkcji w zarządzie spółki z.o.o. lub spółki akcyjnej, której akcje lub udziały cudzoziemiec posiada lub prowadzenie spraw spółki komandytowej lub komandytowo-akcyjnej przez komplementariusza, lub działanie w charakterze prokurenta.
Zezwolenie na pobyt stały
Zezwolenie na pobyt stały jest wydawane cudzoziemcowi na czas nieoznaczony. Sama karta pobytu jest ważna przez 10 lat. Zezwolenie to uprawnia do wykonywania pracy w Polsce bez konieczności uzyskania dodatkowych dokumentów.
Zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE
Zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE jest zezwoleniem, które uprawnia do stałego pobytu w Polsce. Decyzja w sprawie wydania zezwolenia na pobyt jest wydawana na czas nieoznaczony. Sama karta pobytu jest ważna przez 5 lat.
Nadanie/uznanie obywatelstwa polskiego
Obywatelstwo polskie można nabyć:
– z mocy prawa;
– przez nadanie obywatelstwa polskiego;
– przez uznanie za obywatela polskiego;
– przez przywrócenie obywatelstwa polskiego.
Składanie odwołań od wydanych decyzji
Otrzymałeś decyzje odmowną? To jeszcze nie koniec procedury. Odwołanie złożone w terminie 14 dni od dnia odbioru decyzji przedłuży twój legalny pobyt.
Jeśli będą Państwo mieć pytania odnośnie procedury lub kwestii dotyczących wymaganych dokumentów, zachęcamy do kontaktu z jednym z naszych specjalistów.