Legalizacja pobytu w Polsce – Biuro Legal


Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w tematyce legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. Zdając sobie sprawę z jakimi problemami muszą mierzyć się cudzoziemcy przyjeżdzający do nowego, nieznanego kraju, zdecydowałyśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i stworzyć miejsce, dzięki któremu wszelkie obawy i nieporozumienia odejdą w niepamięć. Jako specjaliści, którzy z pasją podchodzą do pracy, pomożemy przejść przez szereg etapów z którymi musi zmierzyć się każdy cudzoziemiec decydujący się na przyjazd do Polski.

Nasze biuro zajmuje się załatwianiem wszelkich formalności urzędowych:

Legalizacja pobytu w Polsce

Legalizacja pobytu cudzoziemców w Polsce w tym: zezwolenie na pobyt czasowy i pobyt stały, pobyt rezydenta długoterminowego UE, karty pobytu, wizy, zaproszenia.

Zezwolenia na pracę w Polsce

Uzyskanie zezwoleń na pracę na terenie RP w tym takie sprawy jak: rejestracja oświadczeń i zezwoleń na pracę w tym na pracę sezonową, wystepowanie do urzędów.

 

Inne sprawy administracyjne

Pomoc w załatwianiu wszelkich innych spraw urzędowych i administracyjnych związanych z pobytem, pracą i życiem cudzoziemca na terenie Polski.

Oferujemy kompleksową obsługę zarówno dużych firm jak i indywidualnych klientów, od sprowadzenia pracownika z zagranicy do pracy, po uzyskanie jednolitego zezwolenia zarówno na pobyt jak i pracę.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami

Jak sprawnie załatwić sprawę?

Zalety współpracy z biurem Legal

Dobra znajomość procedur administracyjnych

15 lat doświadczenia w organizacji i prowadzeniu spraw administracyjnych w związku z obsługą obcokrajowców w Polsce.

Zrozumienie Twoich potrzeb oraz oczekiwań

Biuro Legal tworzą między innymi osoby, które kiedyś też były klientami urzędów i występowały w roli petenta chcąc załatwić sprawę w polskim urzędzie.

Oszczędność Twojego czasu i pieniędzy

Zaoszczędzisz czas i zyskasz gwarancję poprawnego załatwienia sprawy dzięki korzystaniu z doświadczonych specjalistów. 

Szeroki zakres obsługi różnych spraw

W jednym miejscu wsparcie związane z pobytem, pracą, zakupem lub wynajmem mieszkania, oceną kredytową i ubezpieczeniem.

Poradniki specjalistów

Rodzaje wsparcia dla obcokrajowców
przy zdobyciu mieszkania?

Jeśli myślisz o nowym miejscu do zamieszkania i pracy, sprawdź jakie są dodatkowe mozliwości oprócz wynajmu lub zakupu nieruchomosci.

Czytaj więcej

Doradcy nieruchomości to specjaliści znający rynek oraz procedury zakupu i wynajmu?

Specjaliści rynku nieruchomości wspierają w procesach zakupu i wynajęcia domu lub mieszkania, negocjacji ceny, weryfikacji dokumenów i innych ważnych sprawach. 

Czytaj więcej

Emerytury w Polsce oraz
temat emerytur komercyjnych?

Jesli pracujesz, sprawdź jak duży wpływ masz na swoją przyszłość i co możesz zrobić z myślą o swojej emeryturze niezależnie od kraju zamieszkania.

Czytaj więcej

Zmiany w ustawie o cudzoziemcach jakie są planowane na 2022 rok.

Zmiany dotyczą wielu kwestii, przyśpieszają proces legalizacji pobytu oraz pracy obcokrajowców na terenie Rzecypospolitej Polski.

Czytaj więcej

Dlaczego woj. łódzkie jest atrakcyjne, a Łódź będzie rozwijającym miastem?

Jeśli wybrałeś Polskę do życia, pracy oraz funkcjonowania zobacz dlaczego województwo łodzkie i miasto Łódź są atrakcyjnym i przyszłosciwym wyborem.

Czytaj więcej

Jak przygotować się do kredytu, poprawa zdolności  w perspektywie czasu.

Gdy planujesz większy wydatek, chcesz kupić mieszkanie lub zainwestować w firmę, warto się przygotować wcześniej aby uniknąć kamplikacji.

Czytaj więcej

Najczęściej zadawane pytania ?

Co należy zrobić aby legalnie pracować i przebywać na terenie Polski?

Obcokrajowiec powinien posiadać dokumenty będące istotą legalnego pobytu oraz możliwości pracy dla konkretnego pracodawcy.

Ważność zezwolenia na pobyt czasowy kończy się, co zrobić aby je przedłużyć?

Nie ma możliwości przedłużenia zezwolenia na pobyt czasowy, trzeba złożyć wniosek o wydanie nowego zezwolenia na pobyt lub opuścić Polskę zanim upłynie okres ważności zezwolenia.

Jeżeli nie zostaną dotarczone dokumenty uzupełniające na wniosek Urzędu, to co się wydarzy?

Niezłożenie dokumentów uzupełniających wymagania formalne może skutkować pozostawieniem wniosku bez rozpoznania. W przypadku nie uzupełnienia braków materialnych decyzja może być negatywna lub wydłożony zostanie czas postępowania.

Informacja starosty o lokalnym rynku pracy, czy jest dokumentem obowiązkowym?

To jeden z podstawowych dokumentów wymaganych przy staraniu się o zezwolenie na pracę oraz zewolenie na pobyt czasowy i pracę w Polsce. Istnieją okoliczności dzięki którym osoby są zwolnienie z takiego obowiązku składania informacji starosty.

Jakie są możliwości przedłużenia legalnego pobytu na terenie Polski?

Wraz z końcem wizy lub pozwolenia na pobyt czasowy, należy złożyć odpowiedni wniosek. W nadzwyczajnych okolicznościach można wystąpić o przedłużenie wizy.

Co zrobić gdy nie obiorę dokumentów z Urzędu wysłanych drogą pocztową?

Jeżeli korespondencja została wysłana zgodnie z danymi zawartymi we wniosku, uznana jest za prawidłowo doręczoną. Trafia do akt we właściwym Urzędzie.

Zespół specjalistów

Najczęściej obsługiwane tematy